A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Електронний кабінет водія став ще зручнішим


14 Березня 2019

           Величезний крок назустріч європейським стандартам – автомобілісти Київщини звикають до унікального онлайн-сервісу «Електронний кабінет водія», запровадженого Головним сервісним центром МВС наприкінці минулого року. Перенесення послуг у віртуальну площину мінімізує витрати часу та зусиль клієнтів сервісних центрів МВС під час реєстраційних операцій і робить найпопулярніші послуги центрів доступними, а їх надання – якіснішим.

Раніше більшість адміністративних та сервісних послуг водіям надавали лише безпосередньо в СЦ МВС. Так, актуальну інформацію про транспортний засіб та посвідчення водія можна було дізнатись тільки після особистого звернення громадян, що вимагало особистої присутності. Водночас інформацію про штрафи можна було одержати лише у вигляді поштового повідомлення за кілька днів після скоєння правопорушення. Віднедавна водії можуть зайти у свій Е-кабінет, обравши зручний для себе порядок електронної ідентифікації, та з комфортом користуватися низкою послуг, переведених у зручний онлайн-формат.

Учора, в рамках проведення інформаційної кампанії, про переваги «Електронного кабінету водія» відвідувачам територіального сервісного центру МВС, що у Білій Церкві, розповідали начальник сервісного центру МВС Олександр Барабаш та головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю Регіонального сервісного центру МВС в Київській області Світлана Полин.

DSC_0268+

Можливістю записатися до електронної черги, не входячи з дому, переглянути інформацію про свої посвідчення водія (національне та міжнародне), дізнатися всю актуальну інформацію про свої транспортні засоби (технічні характеристики, право власності, історії авто), перевірити, чи накладені обтяження на транспортний засіб та оперативно отримати повну інформацію про адмінпорушення зацікавилось чимало клієнтів ТСЦ.

DSC_0281+

«Спочатку потрібно зайти на сайт Головного сервісного центру e-driver.hsc.gov.ua. Е-кабінет також доступний на Урядовому порталі kmu.gov.ua – у розділі «Електронні послуги». Наступний крок – авторизація. Доступ до е-Кабінету здійснюється за допомогою цифрового підпису (ЕЦП), BankID або MobileID. Ідентифікація через MobileID можлива абонентам таких компаній, як «Київстар», «Vodafone» і «lifecell». BankID надає можливість провести ідентифікацію через «Ощадбанк», «ВостокБанк», «IdeaBank», «Мотор-Банк», «Радабанк» і «КredoBank», а віднедавна і через BankID ПриватБанку. Заключний етап – вказати свою електронну пошту (ця інформація необхідна для сповіщень про штрафи та обтяження) та для запису в електронну чергу — номер мобільного телефону»,- пояснив відвідувачам центру алгоритм реєстрації в Е-Кабінеті Олександр Барабаш.

         Як це все виглядає у дії, провідні консультанти-адміністратори територіального сервісного центру МВС № 3242 Дарина Іваніцька та Олександр Берьозін покроково продемонстрували цьогорічним випускникам Білоцерківського професійного ліцею та їхнім викладачам на чолі з директором ліцею Сергієм Шпаком. У цьому навчальному закладі підготовка здійснюється за багатьма спеціальностями, серед яких — «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів і водій категорії C». Саме на таку аудиторію була розрахована інформаційна акція, ініційована Регіональним сервісним центром МВС в Київській області та територіальним сервісний центром. Майбутніх авторемонтників цікавила інформація про безплатні дані сервісу. Приміром, щодо дати і місця останньої реєстрації автомобіля, марки, моделі, року випуску, кольору, призначення транспортного засобу, потужності двигуна і типу пального.

DSC_0288 ======

«Можливість перевірити будь-який транспортний засіб за VIN-кодом стало революційним нововведенням, яке буде зручним і корисним під час купівлі-продажу автівки на вторинному ринку», — зауважили провідні консультанти і додали, що сервіс надає дані, що не містять конфіденційної інформації власника транспортного засобу.

Своїми враженнями про зустріч з представниками сервісного центру ліцеїсти поділилися із журналістами телеканалу «КРОКУС» та газети «Замкова гора».

DSC_0291___

Додамо, що завдяки відгукам користувачів Електронного кабінету водія цей електронний сервіс постійно оновлюється. Днями кабінет водія ста

в ще зручнішим. Тепер громадяни зможуть не лише зареєструватись в електронній черзі до сервісного центру, а й самостійно скасувати запис, якщо плани змінилися. Оновили також дизайн витягу з Єдиного державного реєстру. Тож інформація про авто тепер ще доступніша.

53486490_2290906767832588_1438720551311900672_n

За статистикою Головного сервісного центру МВС, лише за перші два тижні роботи платформи в Електронному кабінеті водія зареєструвалися близько 20 тисяч користувачів. Цікаво, що майже 85 відсотків зареєстрованих становили чоловіки і трохи більше 11 відсотків – жінки. Така гендерна тенденція простежується і до сьогодні.