A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

До впровадження пілотного проєкту з оптимізації екзаменаційної діяльності готові


29 Травня 2023

У суспільства вже давно сформувався запит на максимально прозорі умови складання іспитів у сервісних центрах МВС. Результат цих іспитів залежатиме виключно від знань та практичних вмінь кандидата у водії.

Метою пілотного проєкту «Оптимізація сервісних центрів МВС, які прийматимуть теоретичні і практичні іспити» є удосконалення цього процесу та посилення контролю за якістю складання іспитів.

«Для кандидатів у водії рецепт успішних іспитів простий: «Знаєш – успішно складаєш», — такою тезою начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Сергій Петров розпочав нараду-навчання з адміністраторами територіальних сервісних центрів МВС Київської області, які приймають  теоретичні та практичні іспити.

Крім роз’яснення нагальних організаційно-практичних питань, які цікавлять екзаменаторів, Сергій Петров розповів про ряд змін, що вже незабаром чекають на  кандидатів у водії.

Передусім, зміни стосуються саме процедури складання теоретичних і практичних іспитів. Зокрема, протягом усього часу складання теоретичного іспиту відбуватиметься відео-, аудіозапис не лише особи та її поведінки у класі, а й екзаменатора та його дій.  Також вестиметься відеозапис усієї площі екзаменаційного класу та екрана монітора робочого місця, вибраного системою рандомно,  на якому кандидат у водії складатиме теоретичний іспит.

Також технічно документуватиметься вся процедура складання іспиту з водіння. Фіксуватимуть на аудіо та відео не лише учня та екзаменатора, а й усі їхні дії, включаючи рухи рук та ніг. Крім цього вестиметься відео- та аудіозапис дорожньої обстановки навколо транспортного засобу, на якому прийматиметься практичний іспит.

«Словом, за мету поставлено забезпечити максимальну чесність і прозорість процедури складання іспитів. І ми будемо  всіляко сприяти втіленню як цього пілотного проекту, так і решти новацій, покликаних спростити отримання громадянами державних послуг, віднесених до компетенції сервісних центрів МВС », — наголосив Сергій Петров.

 

Ще один важливий момент – заплановано збільшення терміну до 30 днів, під час якого особа за бажанням зможе отримати відеофайл  процедури складання іспиту для оскарження результатів або підтвердження правомірності дій екзаменатора.

Крім цього планують скасувати кількість спроб для складання практичних іспитів.   Коли відповідну норму закону буде прийнято, учень, який не склав теоретичний іспит з першого разу, зможе складати його повторно через 10 календарних днів. Така ж ситуація буде й із практичним іспитом.

Усі ці та інші зміни спрямовані на максимальну відкритість процедури отримання посвідчення водія та унеможливлення спекуляцій під час складання та прийому іспитів.

Начальник РСЦ ГСЦ МВС в Київській області акцентував увагу присутніх  на тому, що планується системно оновлювати тестові питання до екзаменаційних білетів для складання теоретичного іспиту та впровадження рандомного вибору послідовності варіантів відповідей . Це для впевненості в тому, що кандидат на водіння не «завчив і забув», а усвідомлено підготувався до керування транспортним засобом.

Начальник відділу організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами РСЦ ГСЦ МВС в Київській області Вячеслав Марченко нагадав адміністраторам ТСЦ МВС, що для перегляду відео з усіх іспитів буде створено новий контролюючий орган. Відбір відеозаписів процесу складання іспитів для їх перевірки формуватиметься не в ручному, а в автоматичному режимі.  Одночасно один відеозапис складання іспитів може бути перевірений на трьох рівнях — начальниками територіальних сервісних центрів МВС, уповноваженими працівниками регіональних сервісних центрів МВС та Головного сервісного центру МВС, що забезпечить перехресний контроль за дотриманням законності складання іспитів.

Також під час наради обговорили алгоритм отримання кандидатами у водії онлайн-талонів електронної черги на складання іспитів та питання дотримання адміністраторами черговості в обслуговування відвідувачів територіальних сервісних центрів МВС.

Допуск громадян до керування транспортними засобами та видача водійських посвідчень — одна з найважливіших та найвідповідальніших функцій сервісних центрів МВС.

«Фактично, людина отримує право на керування транспортним засобом один раз у житті, а тому ми зобов’язані забезпечити об’єктивну оцінку рівня теоретичної й  практичної підготовки кандидата», — підсумував зустріч Сергій Петров

Сервісні центри МВС завжди забезпечуватимуть  посилення безпеки дорожнього руху шляхом здійснення усіх можливих заходів щодо усунення джерел корупційних ризиків, пов’язаних із прийманням теоретичного та практичного іспитів для отримання права на керування транспортними засобами.