![](https://kyivobl.hsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/666.jpg)
17 квітня 2023 року на базі територіального сервісного центру № 3242 РСЦ ГСЦ МВС в Київській області, що у Білій Церкві, відбулась нарада з представниками акредитованих навчальних закладів, які ведуть свою діяльність на території обслуговування ТСЦ МВС № 3242 (м. Біла Церква) і № 3249 (с. Винарівка, Ставищенської гомади Білоцерківського району).
Головною метою зустрічі стало обговорення проблемних питань, що виникають в діяльності закладів, що здійснюють підготовку та перепідготовку водіїв транспортних засобів, які пов’язані зі змінами в Положенні про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами , Порядку підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, передбачених постановою КМУ від 03.04.2019 №320, а також у Постанові Кабінету Міністрів України № 601 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів», яка вступила в дію 24 липня 2022 року.
Передусім заступник начальника відділу організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами Вячеслав Марченко, головний спеціаліст відділу Олег Солодовіченко та начальник територіального сервісного центру № 3242 Олександр Барабаш наголосили учасникам зустрічі на неухильному дотриманні антикорупційного законодавства під час підготовки кандидатів у водії і процесу приймання іспитів та обов’язковому виконані робочих планів навчання, незалежно від наповнення груп. На нараді обговорили й проблемні моменти, що виникають у представників закладів під час внесення інформації до Єдиного реєстру МВС.
Зустріч-нарада була максимально конструктивною, адже представники автошкіл попередньо підготували актуальні питання, які потребували особливої уваги та опрацювання з представниками РСЦ ГСЦ МВС в Київській області практичних методів застосування деяких положень законодавства.
Обговорили також взаємодію навчальних закладів із територіальними сервісними центрами і комунікацію у питаннях акредитації та атестації спеціалістів з регіональним сервісним центром ГСЦ МВС (філією ГСЦ МВС).
Йшлося, зокрема, й про те, що нині майбутні водії ретельно обирають автошколи для навчання, звертаючи увагу на зручний графік лекцій, на досвід викладацького складу, який буде зацікавлений у якісній підготовці слухачів, щоб упевнено і без страху складати іспити в сервісних центрах МВС і бути впевненими водіями, цікавляться матеріально-технічною базою автошколи, наявністю достатнього сучасного автопарку і, власне, відгуками тих, хто вже навчався чи навчається в тому чи іншому закладі. Усе це формує так звані «народні» рейтинги, що впливають на формування груп в автошколах.
«Тому дотримання усіх законодавчих вимог щодо підготовки й перепідготовки водіїв – це, передусім, запорука хорошої репутації та бездоганної діяльності закладу», — зазначив Вячеслав Марченко.
Нагадаємо: у Київській області діє 131 акредитований навчальний заклад, що проводить підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів.