![](https://kyivobl.hsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/04/raz.jpg)
Сьогодні, 10 квітня, на базі територіального сервісного центру № 3248 РСЦ ГСЦ МВС в Київській області відбулась нарада з представниками навчальних закладів, які акредитовані й перебувають у підпорядкуванні ТСЦ МВС № 3241, що у Баришівці, і ТСЦ МВС № 3248, що у місті Переяслав, та проводять підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. Учасниками зустрічі наголошувалося на дотриманні антикорупційного законодавства під час підготовки кандидатів у водії та процесу приймання іспитів, створенні в системі автошкіл дієвих механізмів запобігання і протидії корупційним проявам, на виявленні передумов їх появи та на обов’язковій невідворотній відповідальності винних у вчиненні корупційних діянь.
Обговорили взаємодію навчальних закладів з територіальними сервісними центрами МВС, а також комунікацію з регіональним сервісним центром ГСЦ МВС в Київській області (філією ГСЦ МВС) у питаннях акредитації та атестації їх спеціалістів. Заступник начальника відділу організації реєстраційної діяльності та допуску водіїв до керування транспортними засобами Вячеслав Марченко і головний спеціаліст відділу Олег Солодовіченко звернули увагу на проблемні моменти, що виникають у представників закладів під час внесення інформації до Єдиного реєстру МВС.
Йшлося також про учбові транспортні засоби, на яких проводиться прийняття практичних іспитів, про вимоги до них та до самого процесу екзаменації. Зокрема, начальник територіального сервісного центру № 3248 РСЦ ГСЦ МВС в Київській області Борис Хвостик акцентував увагу на порядку переобладнання транспортних засобів у спеціалізовані учбові, отримання сертифікатів відповідності та перереєстрації транспортних засобів у зв’язку з їх переобладнанням. На нараді обговорили й алгоритм роботи зі списками навчальних груп слухачів, які закінчують навчання і готуються до складання іспитів у сервісних центрах МВС. Представникам навчальних закладів нагадали послідовність запису кандидатів у водії в електронну чергу та проведення іспитів. Керівники автошкіл з’ясували також, як відбувається обслуговування відвідувачів, у яких час, зазначений у талоні, припадає на повітряну тривогу, аби завчасно надавати цю інформацію своїм випускникам.
Наприкінці наради представники закладів мали можливість поставити запитання, висловити свої пропозиції щодо взаємодії із сервісними центрами МВС та їх сприяння в діяльності автошкіл.
«Налагодження такої форми діалогу допомогає всім учасникам зібрання знайти єдине професійне бачення застосування нормативної бази, пов’язаної з підготовкою водіїв транспортних засобів», — зазначив Вячеслав Марченко і додав, що регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області налаштований і надалі розвивати партнерські стосунки із автошколами та завжди відкритий для ідей із вдосконалення роботи навчальних закладів.
Нагадаємо: загалом в Київській області діє 131 акредитований заклад, що проводить підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. Участь у нараді взяли керівники 14 автошкіл.