A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

«Drunk Busters Goggles» — у навчальному класі


16 Листопада 2022

Для сервісних центрів МВС важливо не лише якісно надавати послуги, а й вчити кандидатів у водії бути більш відповідальними та обережними за кермом.
У рамках Тижня Безпеки Дорожнього Руху «п’яні» окуляри «Drunk Busters Goggles» випробували учні Вишгородського міжшкільного навчально-виробничого комбінату та військові, які теж залюбки взяли участь у тренінгу.

Такі спеціальні окуляри впливають лише на очі. Тобто на рецептори, які є основними під час керування. Проте, у нетверезої людини страждає також мозкова діяльність, відповідно і координація рухів. А відтак і ризик створення аварійної ситуації п’яним водієм зростає в рази. Тому основна мета цієї просвітницької зустрічі з учнями — виробити чітке усвідомлення надзвичайної небезпеки керування транспортним засобом у стані сп’яніння і сформувати нове покоління водіїв, для яких кермування «під мухою» буде неприйнятним.

Аби у навчальному класі відчути, наскільки підступним може бути в дорозі легкий ступінь сп’яніння, присутні на тренінгу учні, викладачі і військові мали можливість протестувати Drunk Busters за допомогою спеціальних вправ: одягнувши окуляри, вони долали перешкоди, писали SMS-повідомлення друзям, намагалися відкрити маленький замок ключем, кидали м’ячі у кошик, збирали розсипаний дріб’язок… Не схибити і впевнено втриматись на ногах не зміг майже ніхто, адже дійсність була надто викривлена спеціальною оптикою.

«В очах — розмитість, а в голові — сильна дезорієнтація. Здається, що тіло не твоє. Після того, як зняли окуляри, цей «алкогольний» ефект ще деякий час тримається. Зрозуміли, що за кермо не сядемо п’яними», — в один голос запевняли усі учасники тренінгу.

 

 

Одна з учасниць тестування намагалась вкинути м’ячики у чималий смітник, що стояв за крок від неї, і теж не влучила – окуляри занадто віддалили від неї ціль.
Так, це виглядало кумедно, і навіть часом весело! Та, якщо це відбувається у режимі тестування, то жодних негативних наслідків немає. А якщо уявити, що так непевно бачить дійсність і реагує на оточуюче середовище п’яний водій, то стає моторошно – й за нього, й за оточуючих, які можуть не здогадуватись, що кермувальник дозволив собі вести автівку на підпитку. За статистикою, серед причин ДТП на третьому місці – керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння.

 

 

Після тренінгу був час на відверту розмову. Учні, а більше дорослі учасники «відкритого уроку», цікавились: «На яку дозу алкоголю «розраховані» ці окуляри?»
Головний спеціаліст РСЦ ГСЦ МВС в Київській області Світлана Полин розповіла слухачам, що виробник окулярів «Drunk Busters Goggles», зазначає ступінь імітованого сп’яніння у 02-04 проміле. Проте, усе вимірюється рівнем особистої внутрішньої інтоксикації алкоголем. За допомогою окулярів, з того, як мозок обробляє і сприймає інформацію, створюється ефект нетверезості. А його досягли завдяки дуже викривленій лінзі. Багато хто навіть знімає окуляри на старті тестування – мозок не може впоратись з неправдивими зоровими сигналами Виробник наголошує, що таку «небезпечну оптику» можна використовувати не більше 10 хвилин, а тренування проводити для підлітків, старших 16 років. І виключно з тими, хто хоче бути водієм власного авта, або пов’язати своє життя з водійським фахом.

«Ці окуляри імітують значне алкогольне сп’яніння, тому реакція дуже сповільнена, втрата реальності в просторі, зорове сприйняття пригнічене. Неймовірний ефект. Це дуже добре, що регіональний сервісний центр МВС в Київській області долучається до таких профілактичних акцій, проводять просвітницьку роботу і таким чином намагаються вберегти молодь від нещасних випадків на дорозі», – розповів директор Вишгородського міжшкільного навчально-виробничого комбінату Микола Федірко.

 

 

Довідково: сервісні центри МВС Київської області щонайменше двічі на рік беруть участь у подібних просвітницьких заходах. Зокрема, регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області подбав про те, аби такі окуляри, що імітують стан легкого алкогольного сп’яніння, передати автошколам та іншим навчальним закладам Київщини, які надають спеціальну освіту кандидатам у водії — для використання цих окулярів під час проведення теоретичних занять. Навчальним закладам регіону надали 9 спеціальних комплектів, до яких входять окуляри «Drunk Busters Goggles», конспекти лекцій, анкети для зворотнього зв’язку із слухачами, відео-тренінг, набір вправ з використанням спеціальних інструментів та вінілові килимки, розроблені спеціально для виконання нескладних завдань з визначення чіткості координації рухів в окулярах.

Для популяризації тверезого способу життя подібні до «Drunk Busters Goggles» засоби використовують у понад 60 країнах світу.

Сервісні центри МВС — за безпеку на дорозі та тверезий спосіб життя!
Бережіть себе!