Два роки повномасштабного вторгнення. Вже два роки наші мужні захисники зі Збройних сил України та інших формувань та органів сил безпеки і оборони продовжують боронити нашу землю від російських загарбників. Два роки жорстокої, несправедливої й неспровокованої агресії країни-терориста забрали життя десятків, а то і сотень тисяч українців; ще більше наших громадян були пораненими, втратили своїх близьких чи свої домівки. Ми ніколи не пробачимо цього і будемо вести нашу боротьбу до перемоги, перемоги світла над темрявою.
24 лютого 2022 року росія завдала удару по низці населених пунктів України, почалося й сухопутне вторгнення. Серед перших, кому довелося взяти на себе удар, була і Київщина, і тому в річницю цього трагічного і пам’ятного дня, ми хочемо підбити підсумки роботи сервісних центрів МВС у Київській області за два роки великої війни. Згадати сумні події і показати, як нам вдалося пройти через всі випробування й не лише повністю відновити надання якісного державного сервісу для наших громадян, але й запровадити позитивні нововведення попри всі ризики, загрози та негаразди.
Найтяжчими для Київщини стали кінець лютого і березень 2022 року, коли частина регіону опинилася під тимчасовою окупацією ворога. Серед захоплених населених пунктів була й одна з найболючіших ран цієї війни — місто Буча, де розташований один з наших сервісних центрів МВС — №3247. Половина колективу наших бучанських співробітників, які мешкали в навколишніх селах, опинилася під окупацією загарбників, і ми щиро висловлюємо їм співчуття через все те, через що їм довелося пройти. Самому приміщенню сервісного центру МВС №3247 відносно «пощастило» — у той час, як сусідня будівля згоріла вщент, нам вдалося відбутися лише розбитими вікнами і пошкодженнями від уламків.
Набагато менш пощастило сервісному центру МВС №3249 у с. Винарівка, який зазнав безпосереднього «прильоту» в середині березня 2022 року. Майже повністю було знищено дах будівлі, ущент рознесло вікна, двері, офісні меблі, значно пошкоджено приміщення для прийому відвідувачів. «Ми в це вдушу вкладали, так гарно все робили», — з болем висловлює на архівному відео свою реакцію Дмитрій Корейба, начальник сервісному центру МВС №3249.
Але завдяки героїзму наших оборонців вже 2 квітня 2022 року Київщину було деокуповано. Загарбник намагався видати свій відступ за «жест доброї волі», але всі ми прекрасно розуміємо, що лише відчайдушний опір, стійкість і винахідливість наших захисників допомогли відстояти столицю і остаточно звільнити Київщину.
Уже на початку квітня 2022 року сервісні центи МВС у Київській області почали відновлювати свою роботу, а окремі з них стали до роботи ще раніше, ще до повної деокупації регіону, ставши одними з перших в Україні, хто відновив надання послуг. На початку травня, після ремонту та клопіткої роботи саперів — загарбники не порушують свою традицію заміновувати все навколо — зміг знову відкритися й сервісний центр МВС у Бучі. «Людей у місті було мало, сапери продовжували свою роботу на різних ділянках, але ми вже активно включилися у роботу», — згадує про цей час начальник сервісного центру МВС №3247 Олександр Намоченко.
Після ретельних ремонтних робіт, уже 1 червня 2022 року почав надавати послуги і сервісний центр МВС №3249. Швидкість і якість відновлювальних робіт у Винарівці стали прикладом для сервісних центрів МВС усієї України, адже виглядати він став навіть ще краще, ніж до ушкодження.
Безпосередні бойові дії пішли з території Київщини, але війна все ще триває. А Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Київській області повернувся до роботи у повному обсязі й з ще більшим завзяттям. Адже послуги, які ми надаємо — приймання іспитів на право керування транспортним засобом, реєстрація транспортного засобу, обмін втрачених чи знищених документів, — потрібні не лише цивільним у тилу, але й військовим на фронті. Окрім цього, окремі наші співробітники долучилися до лав ЗСУ та інших формувань сил безпеки і оборони.
Додатковим випробуванням стали і обстріли енергетичної інфраструктури України у 2022-2023 роках і спричинені ними блекаути, але й через це випробування нам вдалося пройти успішно.Також, враховуючи все зростаючу через бойові дії потребу в інклюзивному доступі до державних послуг, сервісні центри МВС у Київській області облаштували всі наші приміщення для безбар’єрного прийому осіб з інвалідністю.
Активність нашої роботи можна показати і мовою цифр — адже статистика тут говорить сама за себе. За два роки повномасштабної війни сервісні центри МВС Київщини здійснили майже 250 тис. реєстраційних операцій. Було проведено понад 94 тис. теоретичних і 97 тис. практичних іспитів, за результатами яких своє перше посвідчення водія отримали 38 799 осіб. Активно запроваджувалися і цифрові послуги. Наприклад, лише за 9 місяців функціонування послуги з обміну посвідчення водія у «Дії» з травня 2023 року по лютий 2024 року, до сервісних центрів МВС Київщини надійшло і було оброблено понад 100 тис. електронних заявок на обмін посвідчення водія.
Ми ніколи не втомимося висловлювати вдячність нашим оборонцям, адже саме вони дозволяють нам продовжувати надавати якісні державні послуги. Своєю чергою, ми, сервісні центри МВС в Київській області, обіцяємо продовжити сумлінно виконувати покладені на нас обов’язки та постійно покращувати якість і доступність сервісу. Все буде Україна!