![](https://kyivobl.hsc.gov.ua/wp-content/uploads/2023/02/3-6.jpg)
Як змінилась процедура перереєстрації нагадав телеглядачам начальник регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Київській області Сергій Петров. Експертна служба МВС, так само як і сервісні центри МВС, є структурним підрозділом Міністерства внутрішніх справ України. Як правило експерти надають свої послуги в тих самих приміщеннях, що і сервісні центри МВС, або поряд із ними. Проте їхня діяльність з 14 грудня минулого року відмежована від нашої.
«Суть у тому, що тепер експертні дослідження потрібно проходити до того, як звертатись до одного з наших територіальних сервісних центрів за послугами реєстрації або перереєстрації транспортних засобів. Це означає що, експертне дослідження можна пройти в одному місці, приміром, в експертів-криміналістів у Баришівці, а реєстрацію здійснити у сервісному центрі МВС у Переяславі. На це у власника чи уповноваженої особи є 10 днів – саме стільки діє експертний висновок», – нагадав Сергій Петров.
Проте, паралельно залишається опція в один день пройти дослідження і на місці отримати послугу з реєстрації чи перереєстрації транспортного засобу. Для цього потрібно буде згенерувати в електронній черзі, чи то за допомогою онлайн-функціоналу черги, чи в терміналі центру, подвійний талон – до експерта-криміналіста та до адміністратора сервісного центру МВС.
Експертне дослідження є обов’язковим при таких реєстраційних діях, як:
- перереєстрація авто після успадкування, якщо свідоцтво було видано попередньому власнику до 1 вересня 2019 року;
- відновлення свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, якщо воно було видане до 1 вересня 2019 року;
- перереєстрація транспортного засобу з одного власника на іншого;
- реєстрація вживаного ввезеного з-за кордону транспортного засобу.
До слова, в останньому випадку експертне дослідження може пройти, як майбутній власник автівки, анкетні дані якого зазначені в митній декларації, так і торгуюча організація, яка зобов’язалась доправити бажане авто в Україну.
«Крім зручності, пов’язаної з екстериторіальністю експертного дослідження, таке виокремлення ще й дозволить у майбутньому проводити реєстраційні дії з транспортними засобами онлайн — за допомогою двох смартфонів чи комп’ютерів власника та покупця і навіть без візиту до сервісного центру МВС», — зазначив Сергій Петров.
ДОВІДКОВО: У період з 1 січня до 31 грудня 2022 року сервісні центри Київської області провели 99 тисяч 570 реєстраційних операцій з транспортними засобами. Найактивнішим був червень – сервісними центрами МВС Київської області було здійснено 13 200 операцій.