A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Виявлено підроблені сертифікати відповідності на транспортні засоби


21 Травня 2020

З 12 травня 2020 року, після першого етапу скасування в Україні деяких карантинних обмежень, сервісні центри МВС відновили свою роботу, дотримуючись визначених Міністерством охорони здоров’я санітарних та протиепідемічних заходів і рекомендацій. Та разом з відкритям центрів для відвідувачів активізувались і ділки, які пропонують громадянам свої «послуги» з оформлення документів для реєстрації транспортних засобів. Деякі власники автівок, спокусившись на їхній незаконний сервіс, стали об’єктами пильної уваги з боку правоохоронців.

Працівники територіального сервісного центру МВС, що в місті Бровари, за тиждень виявили два  підроблені сертифікати відповідності на тронспортні засоби. До адміністраторів центру звернулось двоє громадян для першої реєстрації автомобілів, ввезених з-за кордону: марки VOLKSWAGEN PASSAT 2012 року випуску та Mеrsedes-Benz C 250 2013-го року.

Під час опрацювання матеріалів, що мали стати підставою для реєстрації цих транспортних засобів, працівники територіального сервісного центру направили до ТОВ «КСЦ-КОНКОРД» запити про підтвердження видачі сертифікатів відповідності на автівки броварчанина та киянина. З’ясувалося, що «КСЦ-КОНКОРД» не видавало сертифікати, що їх у різні дні ці громадяни надали у пакеті документів для реєстрації автомобілів. Перший, а згодом і другий, виявлений факт стали підставою вважати сертифікати відповідності сфальшованими. Державну реєстрацію обох траспортних засобів було скасовано, а липові документи передано правоохоронцям Броварського відділення поліції Головного управління Національної поліції  України в Київській області для з’ясування обставин отримання громадянами підроблених документів.

Наголошуємо: під час реєстрації транспортних засобів уникайте допомоги сторонніх осіб та сумнівних організацій! Аби не стати жертвами шахраїв, звертайтесь лише до офіційних органів сертифікації! Їх перелік розміщено на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України: http://mtu.gov.ua .

Нагадуємо, що відповідно до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку перша державна реєстрація транспортних засобів, що перебували в експлуатації та ввезені на митну територію України, проводиться за умови відповідності конструкції і технічного стану даної марки (моделі) транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, обов’язковим вимогам правил, нормативів і стандартів України, що підтверджується сертифікатом відповідності або свідоцтвом про визнання іноземного сертифіката, копію яких власники подають до сервісного центру МВС.