A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Плекаймо українське!


16 Травня 2019

«Народитися в сорочці» означає, бути щасливим у житті. Адже сорочка – це не лише частина нашого святкового гардеробу, а певна закодована сукупність сорока божественних енергій, що творять довершену та гармонійну долю людини. Українська вишита сорочка здавна в Україні служила і прикрасою, і оберегом. Вважалося, що орнамент вишиванки захищає від недобрих поглядів, невдач та хвороб. Новонародженим дітям першу вишиванку шили матері або бабусі, читаючи молитви за здоров’я малюка. Дівчата шили вишиванки і до свого весілля – в якості приданого. Відомо, що українські чумаки, які проводили життя в довгих мандрах, довіряли шиття своєї вишиванки лише одній обраній дівчині – для спільного щастя!

Сорочку мати сину вишивала
І душу, й серце в вишивку вкладала.
Як пам’яті народної відлунки,
На полотні з’являлись візерунки,
Де кожен хрестик — то життєві миті…
Мережила по білому блакиттю,
Лягала ниточка до ниточки мрійливо
— Дитині б долю вишити щасливу,
Щоб оберегом стала для синочка
Руками неньки вишита сорочка.

(автор Анатолій Черняхівський)

А скільки щасливих людей ми зустрічаємо щороку у Всесвітній День вишиванки! Їх не злічити! Травневе повітря цього дня насичується спільною радістю, гідністю, єднанням і мріями про добру долю для кожного!

Нагадаємо, що щорічно у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають свято національного вбрання нашого народу. Воно – одне з найбільш самобутніх, присвячених розквіту української культури у сучасному світі.

13 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки». Надихнув її до цього Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиту сорочку на заняття. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня.

За традицією, цього дня всі охочі приходять на роботу або навчання у самому пізнаваному елементі українського вбрання – у вишиваних сорочках, сукнях, вишитих ділових костюмах, «розписаних» вишивкою джинсах … Чоловіки додають до звичайного одягу вишиті краватки, дівчата – сумочки, пояси, квіти-символи України, намиста … Цього дня національними орнаментами прикрашають приватний та громадський транспорт, житлові будинки та історичні пам’ятки, дороги і навіть мости.

Колектив Регіонального сервісного центру МВС в Київській області та працівники територіальних сервісних центрів Київщини шанують цю традицію і щороку залюбки підтримують її.

Частинкою своєї любові до України працівники ТСЦ МВС ділилися з відвідувачами центрів, а ми залюбки ділимося з вами.