Регіональний сервісний центр МВС в Київській області налагоджує співпрацю з Центрами надання адміністративних послуг


04 Березня 2019

DSC_0066+

Пілотний проект такої співпраці стартував у столиці наприкінці минулого року. За цей час взаємодія двох органів, що надають державні послуги громадянам, довела свою ефективність. Такий досвід вже незабаром має поширитись на всі регіони України. Наразі сервісні центри МВС та ЦНАП Київщини ведуть підготовчу роботу до процесу спільного надання деяких послуг населенню.

 
Сьогодні, 4 березня, в Регіональному сервісному центрі МВС в Київській області відбулась спільна нарада керівництва РСЦ МВС в Київській області з представниками центрів надання адміністративних послуг. Начальник РСЦ МВС в Київській області Микола Горбонос наголосив на важливості створення дієвої і зрозумілої обом сторонам процесу моделі співпраці фахівців сервісних центрів з адміністраторами ЦНАП, на взаємодії з органами місцевого самоврядування і центрів надання адміністративних послуг в частині впровадження процедури реєстрації нових транспортних засобів та видачі посвідчень водія саме через ЦНАП. Це, зокрема, передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».

 
З новою для учасників зібрання нормативно-правовою базою, порядком взаємодії з територіальними сервісними центрами, переліком основних документів, технічними вимогами до програмно-апаратного забезпечення ЦНАП при наданні адміністративних послуг, що належать до компетенції МВС та, власне, з алгоритмом надання тієї чи іншої послуги присутніх ознайомили начальник відділу організації реєстраційно-екзаменаційної роботи та взаємодії із суб’єктами господарювання РСЦ МВС в Київській області Євгеній Корнійко, спеціаліст сектору інформаційної безпеки та довідкового забезпечення Євгеній Возняк та спеціаліст сектору моніторингу та контролю за діяльністю сервісних центрів Анатолій Калюк.

 
         «Перелік послуг, що їх тепер також надаватимуть і ЦНАП Київщини, досить обмежений. Це обмін посвідчення водія (без складання іспитів), видача нового посвідчення водія замість втраченого або викраденого, державна реєстрація нових транспортних засобів (без огляду експерта), перереєстрація транспортних засобів у зв’язку зі зміною найменування та адреси юридичних осіб, прізвища, імені, по батькові, місця проживання фізичних осіб, які є власниками транспортних засобів, та у разі встановлення газобалонного обладнання», — зазначив під час наради заступник начальника РСЦ МВС в Київській області Сергій Петров.

 
Начальник відділу адміністративних послуг Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської облдержадміністрації Світлана Кагаловська запевнила і представників ЦНАП Київщини, і керівництво Регіонального сервісного центру, що фахівці очолюваного нею відділу та вона особисто готові всіляко сприяти організації ефективної співпраці між РСЦ МВС і ЦНАП області та надавати практичну допомогу в реалізації спільного узгодженого рішення про партнерство. Адже така взаємодія державних установ сприятиме децентралізації державних послуг та забезпечить максимальне їх наближення до споживача.

 
Додамо: нині по свій Україні діє понад 700 ЦНАП. У системі сервісних центрів МВС працює 156 ТСЦ. Та за рахунок Центрів надання адміністративних їх потенціал зросте майже в чотири з половиною рази, — підрахували в Головному сервісному центрі МВС.

 
Для громадян алгоритм отримання послуг в ЦНАП не ускладниться і вартість послуг не зміниться!

 
Ці та інші послуги сервісних центрів МВС і надалі можна буде отримувати в сервісних центрах МВС.